لباس نامزدی را چطور انتخاب کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتخاب لباس نامزدی شیک و ساده برای شما عروس خانم شاید کمی مشکل باشد، اما اگر از اصولی که ما در اختیارتان قرار میدهیم استفاده کنید حتما انتخاب عالی و راحتی خواهید داشت.برای انتخاب لباس عقد و نامزدی بهترین انتخاب ، پوشیدن لباس ست عروس داماد است. نه به این معنا که مثلا هر دو لباس گلبهی بپوشیند ، بلکه داماد میتواند یک سری اکسسوری یا آیتم های خاص لباس و تیپش را گلبهی در نظر بگیرید. مثل پیراهن ، یا جلیقه یا گ تزیینی داخل جیب کتش یا کراوات و پاپیون و ... که در ادامه مفصلا درباره انواع آن به شما ایده میدهیم. اکثر شما برای انتخاب لباس عقد یا نامزدی یک رنگ خیلی ملیح و نزدیک به سفید انتخاب میکنید مثل صورتی یا گلبهی نباتی, ... حال سعی کنید کمی از رنگهای پر رنگ و لعاب را نشانتان بدهیم که واقعا رنگ های شیک و زیبایی برای انتخاب رنگ لباس عقد و نامزدی هستند، نه تنها این رنگ ها بلکه هر رنگ پررنگی که بخواهید با همسرتان ست کنید. اصلا فکر نکنید اگر رنگ پررنگ انتخاب کنید خلاف اصول این مراسم هاست. در واقع هر رنگی برای مراسم عقد و نامزدی بسیار قشنگ است و هر رنگی که دوست دارید انتخاب کنید. به این فکر کنید که چقدر مراسمتان با این رنگ ها خاص تر می شود.

 جشن نامزدی و عقد از به یادماندنی‌ترین جشن ها برای هر خانمی است که یاد و خاطره اش تا سال ها در ذهن می ماند و اگر همانطور که دوست داشته برگزار شده باشد، با یاد آوری آن لبخندی گوشه لبش نقش خواهد بست. بنابراین برای چنین شب با شکوهی، زیباترین لباس هم باید انتخاب شود. فکر نکنید گران‌تر بودن یک لباس دلیل بر بهتر بودن آن است. مهم ترین موضوع در انتخاب لباس، توجه به این نکته است که هر نوع مدل لباسی برای یک نوع بدن و چهره‌ مناسب است و شما باید لباس مناسب مراسم خودتان را پیدا کنید. ضمن اینکه باید به شرایط مراسم هم توجه کنید و لباس تان مطابق با آن انتخاب شود. لباس نامزدی در واقع نوعی لباس شب است اما معمولا یا پرزرق و برق تر است و یا مدل پیچیده تری دارد. مگر اینکه شرایط مراسم اقتضا کند. (مثلا مراسم مختلط باشد و عروس خانم در پوشیدن لباس دلخواه کمی محدودیت داشته باشد.) البته اگر قصد دارید لباس نامزدی تان را بعدها در مجالس دیگر هم بپوشید، می توانید آن را ساده تر انتخاب کنید.

 

 

لباس نامزدی؛ پر زرق و برق یا ساده؟در انتخاب لباس نامزدی، اولین موضوعی که باید مورد توجه قرار دهید این است که آیا بعد از مراسم نامزدی، جشن عقد هم خواهید داشت یا اینکه با یک عقد محضری ساده، به ازدواج تان رسمیت می بخشید. دوم اینکه فاصله بین نامزدی و جشن عروسی تان چقدر است. اگر فقط جشن نامزدی خواهید داشت، دست تان برای انتخاب لباس بازتر است و می توانید یک لباس پر زرق و برق انتخاب کنید اما اگر جشن عقد هم در پیش دارید و یا اینکه فاصله چندانی بین جشن نامزدی و عروسی نیست، بهتر است از زرق و برق لباس نامزدی بکاهید.

 

 

 

 

 

ست لباس زن و شوهر در لباس عقد و نامزدیست کردن لباس نامزدی زن و شوهر ، می تواند بهترین انتخاب باشد. حتی در بعضی موارد عروس و داماد تم خاصی برای مراسم خود انتخاب میکنند و تم رنگ نامزدی را نیز با رنگ لباسشان ست می کنند تا همه موارد یکدست و یکنواخت باشد. اینکار باعث می شود جذابیت و هیجان بیشتری هم به عروس و داماد و هم به مهمانان دست دهد. اگر شما هم دوست دارید در مراسم عقد و یا نامزدی خود متفاوت باشید در مراسم هایی همچون نامزدی، عقد و حنابندان استفاده ازست لباس های رنگی استفاده کنید. اگر قرار است که لباستان را با لباس داماد ست کنید رنگی را انتخاب کنید که هر دو دوست داشته باشید و در ضمن با رنگ پوست هر دو شما هماهنگ باشد.
برای ست کردن لباس عروس و داماد میتوانید به چند صورت عمل کنید :

    رنگ کراوات داماد با رنگ لباس عروس هم رنگ باشد.
    پیراهن داماد با رنگ لباس عروس هماهنگ باشد.
    کت و شلوار داماد در طیف رنگی لباس عروس باشد.
    ست کردن رنگ گل داخل جیب آقای داماد با رنگ لباس عروس یکی باشد.
    پاپیون داماد با لباس عروس هم میتواند انتخاب مناسبی برای ست کردن باشد.

 

 

 

 

رنگ سفید برای لباس نامزدی ممنوع!

 

در انتخاب لباس نامزدی فاکتورهای متعددی باید درنظر گرفته شود. اول از همه راجع به رنگ لباس تصمیم بگیرید. استفاده از رنگ های سفید، شیری، نباتی روشن و کرم معمولا برای نامزدی توصیه نمی شود چون خیلی شبیه به لباس عروسی که معمولا در همین طیف است، به نظر خواهد رسید. به جای این رنگ ها، چند دسته انتخاب دارید: بعضی ها رنگ سال را می پسندند و بعضی ها رنگ های روشن و ملایم مثل صورتی، گلبهی، آبی، یاسی و ... . عده ای دیگر هم نظر کاملا متفاوتی دارند و رنگ های تند مثل قرمز، آبی نفتی، سبز کله غازی و ... را ترجیح می دهند. به هر حال هر کدام از این سه دسته را که انتخاب می کنید، توجه داشته باشید رنگی انتخاب کنید که با رنگ پوست تان تناسب داشته باشد. اگر دوست دارید بین لباس شما و همسرتان تناسبی وجود داشته باشد، مثلا رنگ پیراهن آقا داماد همرنگ لباس شما باشد یا رنگ کت و شلوارش تیره تر از لباس شما باشد، رنگی انتخاب کنید که به هر دویتان بیاید و پوشیدنش برای خانم ها و آقایان برازنده باشد. بهتر است قید رنگ های فانتزی مثل سبز یا نارنجی فسفری را هم بزنید، درست است که چنین رنگ هایی باعث درخشش شما در مجلس می شوند اما زود دلزدگی می آورند و آن لباس دیگر در هیچ مجلس دیگری برایتان قابل استفاده نخواهد بود. ضمن اینکه ممکن است در عکسها هم نمود جالبی نداشته باشد.

 

 

لباس نامزدی؛ کوتاه یا بلند؟به شما پیشنهاد می کنیم که اگر لباس عروس تان بسیار بلند یا دنباله دار است، لباس نامزدی خود را کوتاه یا میدی انتخاب کنید. اما از اعتدال خارج نشوید. قرار نیست ظاهری کودکانه داشته باشید بلکه وقار و متانت یک عروس خانم زیبا را حفظ کنید. چون در این مراسم، همه چشم ها خیره به شماست. از تناسب لباس و کفش هم غافل نشوید. رنگ کفش، مدل و اندازه پاشنه آن را طوری انتخاب کنید که هم ظاهری شیک و متناسب با لباس داشته باشد و هم شما با آن بتوانید به راحتی حرکت کنید.
می توانید از مروارید، گل مصنوعی ریز، سنگ های زیبا و حتی گل طبیعی هم برای تزیین لباس و موی خود استفاده کنید. به هر حال توجه به عنصر «ظرافت» را در انتخاب های خود فراموش نکنید.

 

 

 

 لباس نامزدی؛ از کجا بخریم؟

 

برای تهیه لباس نامزدی یا عقد دو انتخاب در پیش دارید. یا لباس آماده و دوخته شده بخرید یا به یک مزون، سفارش دوخت مدل مورد نظرتان را بدهید. معمولا کسانی که می خواهند مطمئن باشند لباس شان شبیه لباس هیچ کس دیگری نیست، ترجیح می دهند سفارش دوخت لباس بدهند. برای انتخاب مزون می توانید به میس دفنه در  اصفهان -خیابان شیخ مفید شرقی سربزنید.

 

مزون لباس عروس میس دفنه با مدیریت خانم مریم قجاوند، جهت ارائه جدیدترین لباس عروس های روز دنیا، مناسب برای همه سلیقه ها در سایزهای متفاوت، درکنارتان می باشد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید:03136682078 09133006098.